İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BATMAN
Batman Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

MAHSUR KALAN VATANDAŞI BATMAN AFAD KURTARDI 15 Ocak 2018
foto
13.01.2018 tarihinde saat 16.00 sularında 156 Jandarmaya düşen ihbarda Şerbetli Köyünde T.E adında 1974 doğumlu vatandaşın traktörle çayı geçmeye çalışırken suların ani yükselmesiyle, suda mahsur kaldığı bildirilmiştir. İhbarın Müdürlüğümüz Batman AFAD’a bildirilmesi üzerine olay yerine intikal eden Müdürlüğümüzün Arama Kurtarma Ekibinin yaptığı 2 saatlik çalışma sonrası vatandaş güvenli bölgeye alındı.
[Devamı]
EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR 12 Ocak 2018
foto
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU' nun talimatları doğrultusunda, ilimizde 5188 Sayılı Kanun kapsamında faaliyet yürüten kamu ve özel kurum/kuruluşlarda görevli tüm güvenlik personeline yönelik olarak, 08-12/01/2018 tarihleri arasında müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından Batman İl Kültür Müdürlüğü Konferans salonunda Birey ve Aileler için Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. İlgili kanun çerçevesinde; İlimizde görevli bulunan toplamda 1560 güvenlik personelinin eğitimleri, belirlenen program çerçevesinde 312 kişilik gruplar halinde 5 günde tamamlanmıştır.
[Devamı]
SUDA MAHSUR KALMA 08 Ocak 2018
foto
07.01.2018 tarihinde saat 17:00 sularında, Şerbetli Köyü civarında Özgür KILIÇ (17) ve İbrahim DAL (17) isimli iki vatandaş suların yükselmesi sonucu oluşan bir adacıkta mahsur kalmıştır. Gelen ihbar üzerine Müdürlüğümüz Arama Kurtarma ekipleri botlarla müdahale ederek şahısları güvenli alana almıştır.
[Devamı]
İL ÖZEL İDARESİNDEN İNSANSIZ HAVA ARACI (DRONE) DESTEĞİ 04 Ocak 2018
Müdürlüğümüz tarafından arama kurtarma faaliyetlerinin daha etkin yürütülmesi amacıyla 1 adet insansız hava aracı (drone) ve yedek sistemleri Batman İl Özel idaresinin sağlamış olduğu destekle alımı gerçekleştirilmiştir. Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak kurtarma faaliyetlerinde teknolojinin etkin kullanımı konusunda İlimiz için ihtiyaç olunan ve gereken adımlar atılmaya devam edilecek, katkılarından dolayı Batman İl Özel idaresine ve Genel Sekreter Abdulkadir ÖZER' e teşekkür ederiz.
[Devamı]
BATMAN AFAD ÖĞRENCİLERE ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI YAPTI 04 Ocak 2018
foto
Batman AFAD Müdürlüğümüz 03.01.2018 tarihinde Sason İlçemizin Derince İlk- Orta Öğretim Okulunun öğrencilerine çanta ve kırtasiye yardımında bulundu. Malzemelerin dağıtım töreni İl Müdürümüz Fevzi Bakır, Sason Kaymakamı, Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanlığının katılımıyla gerçekleşti.
[Devamı]
BATMAN AFAD “TEMEL AFET BİLİNCİ” EĞİTİMİ VERDİ 02 Ocak 2018
foto
29.12.2017 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü’nün Afet ve Acil Durumlarda Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün personellerine Müdürlüğümüz Batman AFAD’ın Eğitim Uzmanı tarafından 112 Eğitim salonunda birey ve aileler için “Teme Afet Bilinci “Eğitimi verildi.
[Devamı]
NEFES KESEN YANGIN TATBİKATI 28 Aralık 2017
foto
28.12.2017 tarihinde Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde saat 10:30’da gerçekleştirilen yangın, söndürme, tahliye ve kurtarma tatbikatına Batman İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi personelleri katılım sağlamıştır.
[Devamı]
BATMAN AFAD EĞİTİMLERE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR 21 Aralık 2017
foto
21.12.2017 tarihinde, TF-5 Batman NATO Tank Çiftliği personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Gerçekleştirilen eğitimde, deprem öncesi alınması gereken tedbirlerin yanı sıra deprem esnasında daha az zarar görmek için nasıl hareket edilmesi gerektiği ve depremden sonra nasıl davranılması gerektiği teorik ve uygulamalı olarak katılımcılara anlatılmıştır.
[Devamı]
KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN KEÇİLERİN KURTARMA OPERASYONU 18 Aralık 2017
foto
Kozluk İlçemizin Yıldızlı Köyünde kayalıklarda mahsur kalan iki keçiyi İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün arama kurtarma ekibi tarafından dağcılık tekniği kullanılarak keçiler mahsur kaldığı yerden kurtarılıp sahiplerine teslim edildi.
[Devamı]
BATMAN AFAD EĞİTİMLERE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR 15 Aralık 2017
foto
“Temel Afet Bilinci “Eğitimi çerçevesinde “Afete Hazır Türkiye” Projesinin (AHATES) ikinci modüllü olan “Afete Hazır Okul” Eğitimi Müdürlüğümüz Eğitmenleri tarafından 15.12.2017 tarihinde İlimiz Merkez okullarından Batman Kız Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Halis Demir Anadolu Lisesi, Abdülhamid Han Anadolu Lisesi ve Farabi Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrenciye verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910