İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Batman Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

BATMAN ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK EĞİTİM VE TATBİKAT 15 Kasım 2018
foto
15 Kasım 2018 tarihinde Müdürlüğümüz tarafından Batman Üniversitesi, Sağlık Yüksek Okulu, Hemşirelik Bölümü öğrencilerine yönelik ''Temel Afet Bilinci Eğitimi'' ve ''Yangın Eğitimi'' verilmiş olup; Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün de katılımıyla Yangın Tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE VE EĞİTİM SEMİNERİ 13 Kasım 2018
foto
Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın koordinasyonunda hazırlanan ve halihazırda yürürlükte olan ''Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı 2016-2020 kapsamında kadına yönelik şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümünü sağlamak hedefi ile İl Müdürlüğümüz personeline 2 grup halinde '' Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri'' verildi.
[Devamı]
KAZADA SIKIŞAN VATANDAŞI BATMAN AFAD KURTARDI 09 Kasım 2018
foto
09.11.2018 saat 8.30' da Batman Merkez eski devlet hastanesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında olay yerine intikal eden Müdürlüğümüz Batman AFAD ve itfaiyenin ortak çalışması sonucunda kazada sıkışan vatandaş sıkıştığı yerden yaralı olarak çıkarılıp 112 teslim edilmiştir..
[Devamı]
SAYIN VALİMİZ AHMET DENİZ KURUMUMUZA VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU 05 Kasım 2018
foto
Son Valiler Kararnamesi ile Manisa İline atanan Sayın Valimiz Ahmet DENİZ kurumumuza veda ziyaretinde bulundu.
[Devamı]
BATMAN AFAD’TAN AFET EĞİTİMİ 01 Kasım 2018
foto
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Batman İl Müdürlüğünün talebiyle Süveybe Ana Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrenci ve personellere yönelik Batman AFAD Müdürlüğümüz personelleri tarafından 01.11.2018 tarihinde temel afet bilinci eğitiminin yanı sıra yangın ve söndürme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı.
[Devamı]
BATMAN AFAD’A İŞARET DİLİ İLE TEŞEKKÜR ETTİLER 31 Ekim 2018
foto
Müdürlüğümüz AFAD tarafından getirilen Deprem Simülasyon Tırında İşitme Engelli vatandaşlarımıza afet bilinci eğitimiz verildi. Eğitim deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında yapılacaklar engelli vatandaşlarımıza işaret dili ile verildi. İşitme engelli vatandaşlarımıza Deprem Simülasyon Tırında yapay deprem hissi yaşatıldı. Eğitimi sonrası İşitme Engelliler Derneği üyeleri, kendi iletişim dilleri olan işaret dili ile Müdürlüğümüz Batman AFAD’a teşekkürlerini “ Nerede Hayat, Orada AFAD “ diyerek ilettiler.
[Devamı]
BATMAN AFAD BATMAN’DA DEPREM HİSSİ YAŞATTI 31 Ekim 2018
foto
Batman AFAD İl Müdürlüğümüz tarafından getirilen Deprem Simülasyon Tırında ziyaretçilere yapay deprem hissi yaşatıldı. Afet bilincini uyandırmak amacıyla Türkiye’yi gezen Deprem Simülasyon Tırı Batman Valiliği Bahçesinde ziyaretçi akımına uğradı. Müdürlüğümüz personelleri tarafından gelen vatandaş ve öğrencilere; hem depremi yaşattı hemde deprem öncesi, deprem sırasıı ve sonrası yapılması gerekenler anlatıldı.
[Devamı]
BATMAN AFAD VE UMKE’NİN GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKATI 19 Ekim 2018
foto
Batman AFAD Müdürlüğümüz, Diyarbakır AFAD Müdürlüğü ve UMKE’nin ortak uygulamalı KBRN saha tatbikatında gerçeği aratmayan görüntüler yaşandı. Tatbikat 18.10.2018 tarihinde saat 14.00 ‘da DSİ 10. Bölge Müdürlüğüne bağlı Malabadi Dinlenme Tesisinde gerçekleştirildi.
[Devamı]
KBRN FARKINDALIK VE SÜPHELİ PAKET EĞİTİMİ 15 Ekim 2018
foto
Batman Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüz tarafından 15.10.2018 tarihinde Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Konferans Salonunda Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) farkındalık ve Şüpheli Paket eğitimi gerçekleştirildi.
[Devamı]
BATMAN AFAD’TAN AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINA AFET EĞİTİMİ 10 Eylül 2018
foto
Batman AFAD İl Müdürlüğümüz tarafından Ak Parti Gençlik Kolları AR-GE Eğitim ve Kültür Birimine 09.09.2018 tarihinde Batman Kültür Merkezi Konferans salonunda “Temel Afet Bilinci Eğitimi “ verildi. Eğitime Batman AFAD İl Müdürümüz Fevzi BAKIR, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Hüsnü Tolga GENÇ katılım sağladı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314